וידאו שיווקי

מעונינים לשמוע יותר?

סרטונים שיווקיים לעסקים

יש המון סגננות של סרטים שיווקיים לעסקים, לכל סרט מטרה שונה, משאבים שונים, זמן הפקה שונה ועוד. המשותף לכולם הוא "מטרה". כל סרט צריך להתחיל בהבנת המטרות, אנחנו יוצרים סרט מסיבה מסויימת ועלינו להשיג אותה. לאחר שנבין לעומד את המטרה אנחנו נבחר את סוג הסרט ומשם נתקדם לעבר תהליך הכתיבה וההפקה.

סרט תדמית

זהו המונח המוכר ביותר בעולם הווידאו השיווקי. לקוחות רבים מתקשרים אלינו וישר שואלים על סרט תדמית, פעמים רבות לאחר שאנחנו מבינים את מטרות העסק אנחנו מבינים שזה לא מה שהם צריכים ועוזרים להם לבחור בסוג הסרט המתאים ביותר.  אבל אם כבר אנחנו פה, נסביר לכם מעט על מהו סרט תדמיתי.

לסרט תדמית יש צורות רבות אבל לכולן יש מטרות רבות בניהן:
1. להעצים ולהאדיר את המותג.
2. לתת מידע על המותג עצמו.
3. לעזור לקהל היעד לפתח רגש\ ערך כלפי המותג.
4. ליצור מהימנות אצל הצופים.
5. לקצר תהליכים מכירה.
6. לתעדף את המותג על פני מתחריו.

סרט מוצר

סרט מוצר מתמקד במוצר ספציפי, לעיתים גם סדרה של מוצרים שיש להם קשר ערכי.  גם כאן ישנם דרכים רבות ליצור סרט מוצר, את הדרך המדוייקת נבחר במהלך התחקיר, המטרות והערכים שהלקוח רוצה להעביר לקהל היעד שלו. בסרט מוצר לעיתים נבחר רק להראות אותו בצורה מגוונת ויפה, לעיתים נבחר לתת המון מידע לצופים, זאת כמובן נחליט לפני יום הצילומים.

סרטון אווירה

סרטון אווירה הוא סרטון מקצועי וקליל שהמטרה שלו היא לחשוף את הצופה לאירוע שהתקיים. אירוע יכול להיות השקה של מוצר, ערב עובדים, מסיבה, הופעה או כל דבר. בסרטון אווירה ניתן לבחור האם להציג את הסרט ע"י אשר התקיים במציאות (כרונולוגי) או רק לתת טעימות מן האירוע. גם כאן נבחר את הסגנון והצורה ע"י מטרות הסרט.

פרסומות

אין גבול לצורות הפרסומות הקיימות, גם כאן חשוב לבחור את הסגנון ע"פ ערכי המותג, קהל היעד, פלטפורמת השידור, זמן השידור, קהל היעד ועוד..
המאפיינים המשותפים לרוב הפרסומות הן:
1. סרטונים קצרים מאוד.
2. השקעה אדירה בתקציבים.
3. השקעה מירבית בכל הקשור לעשייה משלב הקריאיטיב, תסריט, שחקנים, ציוד צילום, ניסיון הצוות ועוד.

סרטי גיוס

סרטי הגיוס הם נישה בתוך הסרטים השיווקיים, לסרטים אלו מטרה מאוד ברורה ומדידה. אנחנו רוצים לגייס X כסף, ב Y זמן.
אחרי שהבנו את המטרה עלינו להבין את המשפך השיווקי בו הולך להשתמש הלקוח שלנו, לאחר מכן אנחנו ניצור סרט או סרטים שישרתו את תהליך ההפצה והגיוס של הלקוח.

סרטי תוכן

כל נותן שירות צריך לשאוף לכך שקהל היעד שלו יתפוס אותו כמומחה בתחומו, דבר אשר יאפשר לו לא להילחם על לקוחות, לגבות יותר ולקצר תהליכי מכירה.
סרטי התוכן מעבירים בצורה פשוטה תוכן איכותי ורלוונטי לקהל היעד, ובכך מציגים את בעל העסק כטאלנט בתחומו.

מאמרים נוספים